AtletIS - Športový informačný systém
slide1
slide2
slide3
Infopanel
obrázek

obrázek
obrázek obrázek obrázek


obrázek

obrázek obrázek obrázek


obrázek

obrázek


Ponuka reprezentačného oblečenia Adidas

Ponuka oblečenia
Objednávkový formulár
Obchodné podmienky

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek

Strana 1 z 322 > >>
commonArticle.Name

VC Tábora v atletike - Slováci zaznamenali päť prvenstiev

TÁBOR 27. júla 2016 (SITA)

   Na Veľkej cene Tábora a Memoráli Jana Pána v Tábore si slovenskí atléti vybojovali dovedna päť prvenstiev. Iveta Putalová (BK HNTN Bratislava) triumfovala dvakrát: vyhrala dvojstovku za 23,89 a štvorstovku v slovenskom výkone roka 53,05 sekundy. Vlastné sezónne maximum z májového mítingu v nemeckom Dessau zlepšila o 20 stotín. Ján Volko (AC Stavbár Nitra) triumfoval ve behu na 100 m za 10,44 a Patrik Žeňúch z banskobystrickej Dukly bol najlepší v oštepe (72,05 m). Lucia Hrivnák Klocová (AK ZŤS Martin) zvíťazila na 800 m časom 2:04,36 min o 1,76 s pred ďalšou Slovenkou Alexandrou Štukovou (BK HNTN Bratislava).

   Výsledky:
   Muži - 100 m: 1. Volko (SR) 10,44 (v rozbehu 10,41), 2. Dawood (S. Ar.) 10,49,... 4. Matúš (SR) 10,65 (v rozbehu 10,57), 400 m: 1. Tesař (ČR) 47,69,... 3. Surgáč (SR) 50,04, 800 m: 1. Kubista (ČR) 1:51,67,... 3. Repčík 1:52,33, 5. Pelikán 1:52,57, 6. Ma. Talán 1:52,76, 10. Lendvorský (všetci SR) 1:54,19, 110 m prek.: 1. Svoboda 13,59, žrď: 1. Balner 560, diaľka: 1. Juška (všetci ČR) 807, oštep: 1. Žeňúch 72,05, 2. Slezák (obaja SR) 68,57.
   Ženy - 200 m: 1. Putalová (SR) 23,89, 2. Z. Hejnová (ČR) 24,22, B-beh: 1. Ledecká (SR) 25,19, 400 m: 1. Putalová 53,05 – slovenský výkon roka,... 4. Holleyová 55,98, 5. Ledecká (všetky SR) 56,20, 800 m: 1. Hrivnák Klocová 2:04,36, 2. Štuková (obe SR) 2:06,12, diaľka: 1. Korešová (ČR) 651.

commonArticle.Name

Bezeková 2. na 100 a 4. na 200 m vo švédskom Karlsatde

KARLSTAD 27. júla 2016 (SITA)

   Na atletickom mítingu EA Classic vo švédskom Karlstade obsadila slovenská reprezentantka Alexandra Bezeková (Atletika o. z. Košice) v behu na 100 m druhú priečku časom 11,73 sekundy za Chorvátkou Andreo Ivančevičovou (11,71). Zverenka Rastislava Miška, semifinalistka dvojstovky na ME 2016 v Amsterdame, skončila v tejto disciplíne v Karlstade na 4. mieste časom 24,13 sekundy (vietor +1,3 m/s). Zvíťazila Slovinka Mihalinecová za 23,32 pred Lavenderovou z USA (23,96) a Švédkou Hellqvistovou (24,00).

commonArticle.Name

Výsledky slovenských atlétov na OH v ére samostatnost

BRATISLAVA 27. júla 2016 (SAZ)

ATLANTA 1996 (14 ÚČASTNÍKOV)

MUŽI – 400 m: Štefan Balošák 6. v I. semifinále 45,59 (14. celkovo, v medzibehu 45,32 – rekord SR), 5000 m: Miroslav Vanko 12. v I. semifinále 13:51,45 (18. celkovo), 10 000 m: Róbert Štefko 14. v I. rozbehu 29:03,80 (28. celkovo), Miroslav Vanko 18. v II. rozbehu 29:17,53 (33. celkovo), 110 m prek: Igor Kováč 7. v III. medzibehu 13,70 (25. celkovo), 400 m prek.: Jozef Kucej 6. v IV. rozbehu 50,31 (39. celkovo), disk: Jaroslav Žitňanský v kvalifikácii 51,50 (38. celkovo) 20 km chôdza: 38. Róbert Valíček 1:27:27, 46. Pavol Blažek 1:29:41, Igora Kollára diskvalifikovali, 50 km chôdza: 20. Roman Mrázek 3:58:20, 21. Štefan Malík 3:58:40, 32. Peter Tichý 4:10:55.

ŽENY – výška: Alica Javadová v kvalifikácii 185 (24. celkovo), diaľka: Galina Čisťjaková v kvalifikácii 633 (23. celkovo), trojskok: Galina Čisťjaková 14,14 v kvalifikácii (13. celkovo).

 

SYDNEY 2000 (17 ÚČASTNÍKOV)

MUŽI – 200 m: Marián Vanderka 6. v V. rozbehu 21,28 (53. celkovo), 400 m: Štefan Balošák 5. v VIII. rozbehu 46,42 (44. celkovo), maratón: Róbert Štefko nedokončil, 110 m prek.: Igor Kováč nenastúpil pre zranenie, 400 m prek.: Radoslav Holúbek 6. v VI. rozbehu 51,18 (40. celkovo), guľa: 11. Milan Haborák 19,06, Mikuláš Konopka v kvalifikácii 18,99 (23. celkovo), kladivo: Libor Charfreitag v kvalifikácii 72,52 (30. celkovo), Miloslav Konopka v kvalifikácii 70,55 (32. celkovo), oštep: Marián Bokor v kvalifikácii 75,49 (26. celkovo), 20 km chôdza: 31. Igor Kollár 1:26:31, 41. Róbert Valíček 1:30:46, 50 km chôdza: 17. Peter Tichý 3:54:47, 20. Štefan Malík 3:56:44, 23. Peter Korčok 3:58:46, 4 x 400 m: Slovensko (Radoslav Holúbek, Marcel Lopuchovský, Marián Vanderka, Stefan Balošák) 6. vo IV. rozbehu 3:09,54 (27. celkovo).

ŽENY – 20 km chôdza: 43. Zuzana Blažeková 1:44:03.

 

ATÉNY 2004 (12 ÚČASTNÍKOV)

MUŽI – maratón: 81. Marcel Matanin 2:50:26, guľa: 9. Mikuláš Konopka 19,92 (M. Haborák, hoci bol nominovaný, opustil výpravu predčasne po dopingovom náleze ešte spred OH), disk: Jaroslav Žitňanský v kvalifikácii 53,30 (35. celkovo), kladivo: 6. Libor Charfreitag 77,54, Miloslav Konopka v kvalifikácii 76,16 (13. celkovo), oštep: Marián Bokor v kvalifikácii 71,74 (32. celkovo), 20 km chôdza: 32. Matej Tóth 1:28:49, 50 km chôdza: 14. Peter Korčok 3:54:22, 18. Miloš Bátovský 3:59:11, 36. Kazimír Verkin 4:13:11.

ŽENY – 800 m: Lucia Klocová 6. v II. v semifinále 2:00,79 (19. celkovo), 20 km chôdza: 22. Zuzana Malíková 1:33:17.

 

PEKING 2008 (18 ÚČASTNÍKOV)

MUŽI – 800 m: Jozef Repčík 5. v II. rozbehu 1:48,64 (46. celkovo), výška: Peter Horák v kvalifikácii 215 (33. celkovo), trojskok: Dmitrij Vaľukevič v kvalifikácii 17,08 (14. celkovo), guľa: Milan Haborák v kvalifikácii 19,32 (29. celkovo), kladivo: 8. Libor Charfreitag 78,65, Miloslav Konopka v kvalifikácii 71,96 (23. celkovo), desaťboj: 24. Slaven Dizdarevič 7021, 20 km chôdza: 26. Matej Tóth 1:23:17, 50 km chôdza: 35. Miloš Bátovský 4:06:30, 47. Kazimír Verkin 4:21:26, Peter Korčok nedokončil.

ŽENY – 800 m: Lucia Klocová 3. v I. semifinále 1:58,80 (11. celkovo), maratón: 67. Zuzana Tomasová-Šaríková 2:49:39, 100 m prek.: Miriam Bobková 8. v I. rozbehu 13,65 (37. celkovo), diaľka: Jana Velďáková v kvalifikácii bez platného pokusu, trojskok: Dana Velďáková v kvalifikácii bez platného pokusu, kladivo: 8. Martina Hrašnová 71,00, 20 km chôdza: 32. Zuzana Malíková 1:34:33.

 

LONDÝN 2012 (11 ÚČASTNÍKOV)

MUŽI – výška: Michal Kabelka v kvalifikácii 216 (30. celkovo), kladivo: Marcel Lomnický v kvalifikácii 74,00 (15. celkovo), 20 km chôdza: 23. Anton Kučmín 1:22:25, 50 km chôdza: 5. Matej Tóth 3:41:24, 45. Miloš Bátovský 4:09:32.

ŽENY – 1500 m: 6. Lucia Klocová 4:12,64 (v rozbehu 4:07,79 i semifinále 4:02,99 rekordy SR), maratón: 98. Katarína Berešová 2:48:11, diaľka: Jana Velďáková v kvalifikácii 618 (27. celkovo), trojskok: 12. Dana Velďáková 11,93 (v kvalifikácii 14,22), kladivo: Martina Hrašnová v kvalifikácii 68,41 (20. celkovo), 20 km chôdza: 52. Mária Czaková 1:37:43.  

 

Poznámka: Umiestenia našich atlétov už zohľadňujú všetky dodatočné diskvalifikácie súperov potvrdené do 30. júna 2016.

 

Pripravil GABRIEL BOGDÁNYI

commonArticle.Name

Výsledky sobotňajšieho bežeckého podujatia Night Run v Liptovskom Mikuláši

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 24. júla 2016 (SITA)

   Výsledky sobotňajšieho bežeckého podujatia Night Run v Liptovskom Mikuláši (10 km):

   Muži: 1. Jakub Lysko (AZS AWF Katovice) 34:07,4 min, 2. Slavomír Dobák (ŠK Copyservis Liptovský Mikuláš) 35:40,4, 3. Samuel Trizna (SK Žiarska dolina) 35:52,9
   Ženy: 1. Soňa Vnenčáková (AO Svit a AC Moravská Slávia Brno) 36:49,4, 2. Viera Olejárová (Nezávislosť Bratislava) 40:47,9, 3. Danica Božová (Svit) 44:36,6

commonArticle.Name

Výsledky sobotňajšieho behu Extrém maratón Košice - Furča

KOŠICE 24. júla 2016 (SITA)

   Výsledky sobotňajšieho behu Extrém maratón Košice - Furča (42 195 m, celkové prevýšenie 1199 m):

   Muži: 1. Ákos Eördögh (Maď.) 2:49:29 h, 2. Jozef Čurlej (SPU Nitra) 3:05:38, 3. János Bogár (Maď.) 3:08:47
   Ženy: 1. Tamara Tintová (Maď.) 3:22:53, 2. Katarína Gerényiová (Poprad) 3:54:30, 3. Zlata Semanová (BK 05 Furča) 3:56:00

commonArticle.Name

Výsledky sobotňajšieho Ipeľského behu v Lučenci

LUČENEC 23. júla 2016 (SITA)

   Výsledky sobotňajšieho Ipeľského behu v Lučenci:

   MUŽI - 6,5 km (absolútne poradie): 1. Ján Dömény (Bratislavamarathon Team) 22:30,0 min, 2. Ján Piala (Maratón klub Rajec) 22:44,9, 3. Ján Ďurán (ŠK Tempo Tornaľa) 22:45,9 
   ŽENY - 6,5 km (absolútne poradie): 1. Jana Martinská (Tuhár) 24:09,2 min, 2. Ildikó Papp (Maď.) 25:17,4, 3. Petra Šuleková (MAC Redox Lučenec) 27:48,7

commonArticle.Name

Výsledky sobotňajšieho Kordíckeho extrému v Kordíkoch

KORDÍKY 23. júla 2016 (SITA)

   Výsledky sobotňajšieho Kordíckeho extrému v Kordíkoch:

   4200 m 
   Muži (absolútne poradie): 1. Aurel Barto (Trian ŠK UMB) 20:26 min, 2. Lukáš Purgát (Trian ŠK UMB) 20:48, 3. Slavomír Adam (Trian ŠK UMB) 21:14 
   Ženy (absolútne poradie): 1. Michaela Bátovská 24:51 (Levice), 2. Miroslava Liptáková (3. ZŠ Zvolen) 25:46, 3. Alena Gajdošová (CK Malachov) 26:12 
   11 400 m 
   Muži (absolútne poradie): 1. Róbert Valíček (Obal servis Košice) 46:42 min, 2. Martin Plačko (Trian ŠK UMB) 48:51, 3. Vladimír Dolinec (Dolincovci Zvolen) 50:09 
   Ženy (absolútne poradie): 1. Alena Procházková 56:46 (LK Slávia Ekonóm Banská Bystrica), 2. Bronislava Mrákavová (Trax sport team) 1:00:08 h, 3. Anna Zvarová (BŠK Banská Bystrica) 1:00:15 
   26 120 m 
   
   Muži (absolútne poradie): 1. Dušan Krajčovič (VŠC Dukla Banská Bystrica) 2:10:19 h, 2. Ľubomír Juroš (Geo Sport Team) 2:16:43, 3. Dušan Beňo (AK MŠ Žiar nad Hronom) 2:18:25 
   Ženy (absolútne poradie): 1. Petra Fašungová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 2:26:47 h, 2. Denisa Kušnierová (AŠK Slávia Trnava) 2:34:48, 3. Alena Slaná (Svetielko Nádeje) 2:52:47

commonArticle.Name

Slovenská minivýprava zakončila svoje účinkovanie na 16. juniorských majstrovstvách sveta v atletike v poľskom meste Bydgoszcz vystúpením chodca Dominika Černého

BYDGOSZCZ 23. júla 2016 (SITA)

   Slovenská minivýprava zakončila svoje účinkovanie na 16. juniorských majstrovstvách sveta v atletike v poľskom meste Bydgoszcz vystúpením chodca Dominika Černého z VŠC Dukla Banská Bystrica. Zverenec Romana Benčíka sa v silnej konkurencii výryznejšie nepresadil, spomedzi 40 pretekárov obsadil v súťaži na 10 000 m 27. miesto časom 43:39,92 min a za osobným rekordom (dosiahnutým však na cestnom okruhu) zaostal o vyše 1:30 min.

   Titul si vybojoval Brit Callum Wilkinson v osobnom rekorde 40:41,62 min pred Ekvádorčanom Jhonatanom Amoresom (40:43,33) a Salihom Korkmazom z Turecka (40:45,53). Wilkinson vyhral v marci aj súťaž juniorov na 10 km na Dudinskej päťdesiatke. 
   Slovenská výprava v Bydgoszczi splnila cieľ získať jedno umiestenie do 12. a ďalšie do 16. miesta len spolovice. Michaela Pešková skončila na 400 m prekážok na vynikajúcom 5. mieste, ďalšie najlepšie umiestenie však bola až 22. priečka guliarky Patrície Slošárovej.
   Výsledky:
   Juniori - 10 000 m chôdza: 1. Callum Wilkinson (V. Brit.) 40:41,62, 2. Jhonatan Amores (Ekv.) 40:43,33, 3. Salih Korkmaz (Tur.) 40:45,53,... 27. Dominik Černý (SR) 43:39,22.
   Prehľad umiestení Slovákov na 16. MSJ v atletike v Bydgoszczi:
   5. miesto: Michaela Pešková (400 m prek). 58,17 vo finále (3. v I. semifinále 58,08, 4. v I. rozbehu 59,03)
   22. miesto: Patrícia Slošárová (guľa) 13,65 v kvalifikácii
   27. miesto: Dominik Černý (10 000 m chôdza) 43:39,22
   52. miesto: Matúš Meluš (110 m prek.) 14,50 (7. v I. rozbehu)

Strana 1 z 322 > >>